Jakie kuchnie do domku letniskowego?

0
kuchnie do domku letniskowego

Urządzając kuchnię w domku letniskowym, nie możemy zapomnieć o najważniejszym, czyli sprzętach kuchennych. Wybierając urządzenia AGD, nie musimy się jednak kierować ich najwyższą funkcjonalnością, ponieważ w domku będziemy spędzać raptem kilka tygodniu w roku. Szkoda też wydawać fortunę na urządzenia, które mogą być łakomym kąskiem dla złodziei. W końcu chatka drewniana ulokowana na skraju lasu lub nad jeziorem znacznie bardziej narażona jest na okradanie niż dom w centrum miasta. Jak zatem urządzić wnętrze i jakie kuchnie do domku letniskowego będą najlepsze?

W jakim stylu urządzić kuchnię w domku letniskowym?

Urządzając aneks kuchenny w domku letniskowym mamy szerokie pole do popisu. Tak naprawdę nie jesteśmy ograniczeni żadnym stylem. Możemy jedynie dopasować wnętrze do rodzaju domku. Jeśli dysponujemy apartamentem położonym blisko plaży, z powodzeniem możemy urządzić kuchnię w klimacie śródziemnomorskim. Jednak do drewnianego domku letniskowego, który znajduje się blisko lasu, o wiele lepszym wyborem będzie styl rustykalny, wiejski albo klasyczny. W bardziej nowoczesnych budynkach możemy postawić na styl minimalistyczny – białe meble kuchenne zestawione z cegłą lub drewnem. Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujemy, pamiętajmy, aby zachować umiar i nie zagracać wnętrza. Kuchnia ma być bowiem pomieszczeniem wielofunkcyjnym, w którym będziemy nie tylko gotować i spożywać posiłki, ale również miło spędzać czas.

kuchnie do domku letniskowego

Kuchnie do domku letniskowego – gazowe czy elektryczne?

Kuchenka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Bez niej nie moglibyśmy przygotować żadnego ciepłego posiłku. O tym, jaką kuchenkę wybierzemy, w dużej mierze zadecyduje stan techniczny pomieszczenia. Jeśli w naszym domku jest jedynie podciągnięta instalacja elektryczna, to do wyboru będziemy mieć kuchnie elektryczne. Jeśli mamy jeszcze przyłącze gazowe, to śmiało możemy zdecydować się na zakup urządzenia gazowego.

Gazowe kuchnie do domku letniskowego

Dla wielu osób wystarczająca może okazać się kuchenka gazowa, w której zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik jest zasilany gazem. To stosunkowo ekonomiczne rozwiązanie, a poza tym zapewnia wysoką jakość przygotowywanych potraw. Wiele osób twierdzi, że dania gotowane na gazie są po prostu smaczniejsze. Warto dodać, że taka kuchenka gazowa jest też stosunkowo tania. Z tego względu będzie też świetnym rozwiązaniem do domku na działkę.

kuchnie do domku letniskowego Kuchnia gazowa Amica 57GGH1.23OFP(Xv)

Ilość pól grzejnych: 4
Rodzaj rusztu: Podwójny, Emaliowany
Zapalarka gazu: Zintegrowana w pokrętle
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 56
Ilość funkcji: 1
sprawdź cenę

Gazowo-elektryczne kuchnie do domku letniskowego

Kuchenka gazowa jest dobrym rozwiązaniem do domków letniskowych. Jednak dla osób, które często korzystają z piekarnika, może okazać się niewystarczająca. W piekarniku gazowym mamy bowiem do dyspozycji tylko dwa rodzaje grzania, co znacznie ogranicza pole manewru. Piekarnik elektryczny jest zdecydowanie bardziej zaawansowany pod względem funkcjonalności. Jeśli więc zamierzamy często piec ryby, kurczaka, domowy chleb albo słodkie przekąski, powinniśmy zdecydować się na zakup kuchenki gazowo-elektrycznej. Jest to również praktyczne rozwiązanie, ponieważ w razie awarii jednego ze źródeł zasilania, zawsze będziemy mogli skorzystać z drugiej opcji.

kuchnie do domku letniskowego Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W)

Ilość pól grzejnych: 4
Rodzaj rusztu: Podwójny, Emaliowany
Zapalarka gazu: Zintegrowana w pokrętle
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 62
Ilość funkcji: 8
sprawdź cenę

Elektryczne kuchnie do domku letniskowego

Jeśli w naszym domku letniskowym nie ma przyłącza gazowego, pozostaje nam zakup kuchenki elektrycznej. Nie oznacza to jednak, że mamy ograniczony wybór, ponieważ do tego typu urządzeń zalicza się również kuchenki z płytą ceramiczną oraz indukcyjną. Są to jednak bardziej zaawansowane urządzenia, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Choćby z tego względu najlepiej sprawdzą się w bardziej nowoczesnych wnętrzach.

kuchnie do domku letniskowego Kuchnia elektryczna Amica 57GGH1.23OFP(Xv)

Rodzaj: Kuchnia z płytą indukcyjną
Ilość pól grzejnych: 4
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 65
Ilość funkcji: 10
Panel sterujący: 6 pokręteł, Wyświetlacz elektroniczny, Przyciski
sprawdź cenę

Kuchnia w domku letniskowym – inspiracje

Kuchnię w swoim domku można urządzić w prosty sposób i to niewielkim kosztem. Wystarczą odpowiednie urządzenia AGD, dodatki i dekoracje, by aranżacja nabrała unikalnego charakteru.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD, a w szczególności urządzeń do gotowania. Jego fascynacja kuchenkami, piekarnikami i płytami grzewczymi to efekt wieloletnich badań i praktycznych doświadczeń. Nie tylko pisze o kulinarnych gadżetach - on sam jest zapalonym kucharzem, a jego specjalnością jest kuchnia azjatycka. W wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji - piłce nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *