zalety płyty indukcyjnej

jakie są zalety płyty indukcyjnej

W ostatnich latach sprzęt AGD do zabudowy cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Przykładem takiego urządzenia jest płyta indukcyjna, która zaczęła wypierać modele gazowe i elektryczne. Czy warto ją kupić? Sprawdzamy, jakie są zalety płyty indukcyjnej.

Łatwe i wygodne gotowanie

Jedna z najczęściej wymienianych zalet płyty indukcyjnej to wygoda użytkowania. Gotowanie na takim urządzeniu jest bardzo komfortowe, a do tego niezwykle intuicyjne. Wiele modeli uruchamia się automatycznie po ustawieniu garnka na polu grzewczym. Zadaniem użytkownika jest w zasadzie tylko ustawienie mocy grzania. Co więcej – w przypadku wielu modeli nie ma znaczenia ani kształt, ani wielkość naczynia. Płyta indukcyjna dostosowuje się automatycznie, łącząc pola grzewcze tak, aby gotowanie było jeszcze prostsze. Dużym udogodnieniem jest również łatwe sterowanie i możliwość wyboru programu w zależności od aktualnych potrzeb. Tego typu płyty grzewcze można obsługiwać niemal jednym palcem!

zalety płyty indukcyjnej

Szybko, sprawnie i tanio

Dobra płyta indukcyjna skraca czas poświęcony na gotowanie oraz ilość zużytej energii. Szybkie przyrządzanie potrawy nie jest już problemem. Dzięki funkcji Booster można ekspresowo usmażyć kotlety czy zagotować wodę. Bardzo pomocna jest również możliwość szybkiego nagrzewania naczyń, czy możliwość sterowania polem za pomocą oddzielnego panelu. Niezwykle praktyczny jest także timer, minutnik i opcja pauzy. Ponadto wiele płyt indukcyjnych ma możliwość dopasowania mocy do instalacji domowej. Aby urządzenie działało, wystarczy podłączyć je do zwykłego gniazdka z zasilaniem 240 V. Dzięki temu płyta indukcyjna może działać nawet w starym budownictwie, np. w bloku z wielkiej płyty.

Bezpieczeństwo całej rodziny

Nowoczesny sprzęt AGD do zabudowy musi być nie tylko funkcjonalny i energooszczędny, ale przede wszystkim bezpieczny, zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny. Nie inaczej jest w przypadku płyt indukcyjnych. Blokada bezpieczeństwa skutecznie blokuje urządzenie, zapobiegając włączeniu go przez dziecko lub dokonaniu jakichkolwiek przypadkowych zmian w ustawieniach. Warto wspomnieć również o możliwości kontroli ciepła. Wskaźniki opadania ciepła wskazują użytkownikom, czy płyta indukcyjna wciąż jest gorąca, co pozwala uniknąć groźnych oparzeń.

zalety płyty indukcyjnej

Czystość i estetyka

Indukcyjna płyta do zabudowy to szansa na utrzymanie kuchni w idealnej czystości. Dla wielu osób kwestia ta ma szczególnie istotne znaczenie – brud może skutecznie odstraszyć i powodować niechęć do gotowania. Na szczęście płyty indukcyjne stworzone są tak, że można zabudować je równo z blatem. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania przestrzeni szczelinowych, które bywają częstym miejscem osiadania rozmaitych zanieczyszczeń.

Nie można pominąć faktu, że płyta indukcyjna ma także walor wizualny. Urządzenie wprowadza do pomieszczenia sporo nowoczesności, choć doskonale wpisuje się w klimat każdej kuchni. Użytkownicy mogą również dostosować sprzęt do swoich potrzeb pod względem kolorystycznym. Popularne są czarne wersje, choć nie brak również modeli w innych odcieniach, np. utrzymanych w białym kolorze.

Niezaprzeczalne zalety płyty indukcyjnej

Podsumowując, płyta indukcyjna to nowoczesne rozwiązanie w kuchni, które przynosi wiele korzyści. Dzięki niej możemy cieszyć się szybszym czasem gotowania, większym bezpieczeństwem oraz efektywnością energetyczną. Jej zaawansowana technologia sprawia, że proces przygotowywania posiłków staje się nie tylko wygodniejszy, ale również bardziej ekologiczny. Wybierając płytę indukcyjną, inwestujemy w komfort, oszczędność i nowoczesność w jednym.

zalety płyty indukcyjnej Płyta indukcyjna Kernau KIH 642-4B

Kolor: Czarny
Szerokość (mm): 590
Ilość pól grzewczych: 4
Ilość poziomów mocy: 9
Booster: Tak
sprawdź cenę
zalety płyty indukcyjnej Płyta indukcyjna Beko HII64822QUFT STUDIO

Kolor: Czarny
Szerokość (mm): 590
Ilość pól grzewczych: 4
Ilość poziomów mocy: 15
Booster: Tak
sprawdź cenę
zalety płyty indukcyjnej Płyta indukcyjna Amica PIDH6141PHTSUN 3.0


Kolor: Biały
Szerokość (mm): 592
Ilość pól grzewczych: 4
Ilość poziomów mocy: 14
Booster: Tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD, a w szczególności urządzeń do gotowania. Jego fascynacja kuchenkami, piekarnikami i płytami grzewczymi to efekt wieloletnich badań i praktycznych doświadczeń. Nie tylko pisze o kulinarnych gadżetach - on sam jest zapalonym kucharzem, a jego specjalnością jest kuchnia azjatycka. W wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji - piłce nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *