Kuchnie wolnostojące – czy są jeszcze popularne?

0
kuchnie wolnostojące

dlaczego kuchnie wolnostojące są popularne

Wydawać by się mogło, że kuchnie wolnostojące powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują designerskie płyty grzewcze. Tymczasem, wciąż są one chętnie wybierane przez konsumentów, i to nie tylko ze względów ekonomicznych czy warunków technicznych pomieszczenia. Sprawdzamy, jakie są ich największe zalety.

Rzadko ulegają uszkodzeniom

Chyba nikt nie będzie zaskoczony faktem, że tradycyjne kuchnie wolnostojące rzadziej się psują niż nowoczesne płyty grzewcze. Mają bowiem o wiele mniej elektroniki i dodatkowych modułów, które mogłyby ulec awarii. Przykładowo większość nowych płyt do zabudowy ma sterowanie dotykowe, podczas gdy w kuchniach wolnostojących płytą steruje się mechaniczne za pomocą pokręteł. Takie kuchenki są więc mało awaryjne, co czyni z nich dobrą inwestycję na wiele lat.

kuchnie wolnostojące

Są dostosowane do warunków technicznych

Kuchenki gazowo-elektryczne pasują do wymagań technicznych kuchni. Dzięki temu nie trzeba przeprowadzać żadnych prac remontowych, aby móc z nich korzystać. W wielu mieszkaniach znajduje się bowiem instalacja gazowa. Należy jednak pamiętać, że taką kuchenkę musi podłączyć fachowiec z odpowiednimi uprawnieniami. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowy montaż kuchenki gazowej może doprowadzić nawet do wybuchu gazu. Niektórzy producenci zastrzegają, że samodzielne podłączenie urządzenia skutkuje utratą gwarancji. W pobliżu takiej kuchenki musi dodatkowo znajdować się gniazdko elektryczne, do którego zostanie podłączony kabel zasilający do piekarnika.

Nieskomplikowane w obsłudze

Kuchnie wolnostojące są dobrym wyborem dla osób starszych, które uważają, że nie poradziłyby sobie z obsługą innowacyjnej płyty indukcyjnej i wyposażonego w wiele funkcji grzania piekarnika. Nawet młode osoby często muszą dokładnie przestudiować instrukcję producenta, by uruchomić dodatkowe funkcje, jak choćby blokadę rodzicielską. Kuchnie wolnostojące są za to dość łatwe, a do tego wygodne w obsłudze. Sterowanie odbywa się za pomocą pokręteł. Każdy palnik ma własne pokrętło, dzięki czemu można szybko zwiększyć lub zmniejszyć wielkość płomienia.

kuchnie wolnostojące

Dostępne w niskiej cenie

Dla niektórych osób cena jest najważniejszym kryterium podczas wyboru sprzętów AGD. Kuchnie wolnostojące są nawet o połowę tańsze niż zestaw składający się z płyty i piekarnika do zabudowy. Niektóre modele można już kupić za nieco ponad 1000 zł. Warto pamiętać o tym, że wybierając kuchnię wolnostojącą, płacimy tylko za jedno urządzenie. W przypadku sprzętów do zabudowy musimy doliczyć jeszcze koszty związane z zakupem odpowiednich mebli kuchennych.

kuchnie wolnostojące Kuchnia gazowo-elektryczna Beko FSE62120DW

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Biały
Szerokość (mm): 600
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Termoobieg: Tak
sprawdź cenę
kuchnie wolnostojące Kuchnia gazowo-elektryczna Gorenje GK5C62WH

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor dominujący: Biały
Szerokość (mm): 500
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Termoobieg: Tak
sprawdź cenę
kuchnie wolnostojące Kuchnia elektryczna Amica 57CE3.315HTa(Bm)

Kolor: Czarny
Szerokość (mm): 500
Ilość pól grzewczych: 4
Termoobieg: Tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD, a w szczególności urządzeń do gotowania. Jego fascynacja kuchenkami, piekarnikami i płytami grzewczymi to efekt wieloletnich badań i praktycznych doświadczeń. Nie tylko pisze o kulinarnych gadżetach - on sam jest zapalonym kucharzem, a jego specjalnością jest kuchnia azjatycka. W wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji - piłce nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *