Płyta indukcyjna - jak ją oszukać?

Płyta indukcyjna - jak ją oszukać?

Płyty indukcyjne – dlaczego są powszechnie wybierane i jakie są ich zalety Płyta indukcyjna to czułe i innowacyjne urządzenie, które pozwala na codzienne przygotowanie posiłków w komfortowych warunkach. Wielu ludzi decyduje się na założenie płyty indukcyjnej w trakcie aranżowania kuchni. Niektórzy wymieniają starą kuchenkę bądź płytę na ten praktyczny sprzęt, ze względu na wiele nowoczesnych funkcji, jakie oferuje. Gwarantuje ona także większą ekonomię, brak utleniającego się gazu, a także nie niszczy naczyń. Dzięki niej gotowanie staje się znacznie bardziej komfortowe. Jednak płyta indukcyjna ma również wady. Niestety podczas jej wymiany trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie garnki czy patelnie będą odpowiednie na takową płytę. Czy można jednak zapobiec zakupom nowych naczyń? Jak oszukać płytę indukcyjną?

Jakie naczynia nadają się na płytę indukcyjną?

Naczynia przeznaczone do indukcji mają odpowiednio dostosowane dno, które musi być wykonane ze specjalnych materiałów, czyli ferromagnetyków. Współdziałają one z polem elektromagnetycznym, które wytwarza kuchenka. Dno powinno też być całkowicie płaskie. Takie naczynia posiadają odpowiednie oznaczenie. Oddziałują także z najzwyklejszymi magnesami, więc można to sprawdzić w bardzo prosty sposób. Często po wymianie starego urządzenia na płytę indukcyjną wielu ludzi decyduje się wymienić całe kuchenne wyposażenie, jednak nie zawsze jest to konieczne. Co zrobić, żeby garnek działał na indukcji? Na to pytanie postaram się znaleźć odpowiedź w tym artykule.

Działanie garnków na płytę indukcyjną
Pole elektromagnetyczne wytwarzane przez indukcję

Jak działa podkładka indukcyjna?

Coraz powszechniejsze są nakładki na indukcję. Umożliwiają one korzystanie na niej ze zwykłych garnków, które już mamy w kuchennej szafce. Ten produkt, znany również pod nazwą adaptery na indukcje, to funkcjonale i przydatne akcesorium. Odpowiednio działa z garnkami i naczyniami, których dno wykonane jest ze stali, emalii, aluminium, żelaza, żeliwa, ceramiki czy szkła.

Podkładka pod garnek do płyty indukcyjnej występuje w wielu różnych rozmiarach. Pozwala to dostosować ją do swoich potrzeb i konkretnych garnków. Mniejsze adaptery będą pasować do naczyń o średnicy od 14 do 20 cm, a do garnków i patelni przydadzą się nakładki o średnicy 21 cm. Adapter wyposażony jest w stalowy uchwyt, dzięki czemu można z niego wygodnie korzystać. Można używać go nie tylko z garnkami czy patelniami, ale również rondlami i czajnikami. W jego środku znajduje się indukcyjna aluminiowa wkładka, która pozwala na równomierne rozłożenie energii. Dzięki temu gotowanie i podgrzewanie staje się bezpieczne i komfortowe.

Cena adapterów na płytę indukcyjną

Koszt nakładek jest zależny od wymiarów, tworzywa z jakiego zostały wykonane oraz od tego, czy posiadają rączkę. Produkty wyposażone w odpinaną rączkę są nieco droższe, ale dają możliwość komfortowego czyszczenia i przechowywania. Adaptery kosztują przeważnie od 40 do 100 zł, a nawet więcej. Warto jednak zainwestować w takie rozwiązanie, ponieważ daje to możliwość gotowania w garnkach, które już mamy i zaoszczędzamy na nowym komplecie naczyń. Podkładki oprócz tego, że są niezwykle funkcjonalne, mogą się również ciekawie prezentować.

Adapter na indukcje, czyli dobry sposób, aby oszukać płytę indukcyjną

Adaptery na indukcje, to ciekawe i praktyczne akcesorium, w które warto zainwestować. Wymiana sprzętu do gotowania albo korzystanie z urządzenia, które zastaniemy np. w wynajmowanym mieszkaniu, wcale nie oznacza, że musimy wykosztowywać się na specjalne naczynia. Taka nakładka jest zdecydowanie bardziej opłacalną opcją. Jej stosowanie zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Pozostawiając naczynie na takiej podkładce, można także dłużej utrzymać ciepło potrawy. Jest to produkt, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Nic dziwnego, bo zdecydowana większość woli oszukać płytę indukcyjną, aniżeli wymieniać swoje sprawdzone, ulubione garnki i patelnie. Oferta adapterów stale rośnie i jest coraz bardziej różnorodna, dlatego z pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie.

Płyta indukcyjna Samsung NZ64H37070K
Płyta indukcyjna Samsung NZ64H37070K

Szerokość: 590 mm
Ilość pól grzewczych: 4
Ilość poziomów mocy: 9
Booster
Automatyczne wykrywanie garnków
Automatyczne wyłączanie
sprawdź cenę
Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PXE651FC1E<br />
E
Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PXE651FC1E

Szerokość: 592 mm
Ilość pól grzewczych: 4
Ilość poziomów mocy: 17
Booster
Technologia FlexInduction
QuickStart, ReStart, PerfectFry
sprawdź cenę
Płyta indukcyjna Kernau KIH 6413-4B BL Kitchen Connect
Płyta indukcyjna Kernau KIH 6413-4B BL Kitchen Connect

Szerokość: 590 mm
Ilość pól grzewczych: 4
Ilość poziomów mocy: 11
Booster
Pole Bridge
Funkcja Kitchen Connect
Automatyczne wykrywanie garnków
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD, a w szczególności urządzeń do gotowania. Jego fascynacja kuchenkami, piekarnikami i płytami grzewczymi to efekt wieloletnich badań i praktycznych doświadczeń. Nie tylko pisze o kulinarnych gadżetach - on sam jest zapalonym kucharzem, a jego specjalnością jest kuchnia azjatycka. W wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji - piłce nożnej.

1 thought on “Jak oszukać płytę indukcyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *