5 najbardziej przydatnych funkcji w zmywarce

0

Nowoczesne modele zmywarek wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, które przyspieszają cykl zmywania, pozwalają obniżyć rachunki za prąd i wodę oraz wpływają na komfort użytkowania.

Wbrew pozorom, większość z tych funkcji to praktycznie rozwiązania, a nie tylko kuszące i zbędne gadżety. Dzisiaj bliżej przyjrzymy się najbardziej przydatnym funkcjom, jakie oferują dostępne na rynku zmywarki.

Połowa załadunku

Gdy mieszkamy sami albo tylko we dwoje, czasami mamy problem z całkowitym zapełnieniem zmywarki brudnymi naczyniami. W takiej sytuacji nieoceniona okazuje się funkcja połowy załadunku, dzięki której możemy nastawić program zmywania zapełniając tylko jeden z koszy lub zmniejszając ilość naczyń o połowę. Dzięki temu, urządzenie automatycznie dobierze ilość potrzebnej wody i energii do ilości mytych naczyń – funkcja połowy załadunku sprawi, że zmywanie będzie ekonomiczne.

Zmywarka

Opóźniony start

Większość dostępnych na rynku zmywarek posiada funkcję opóźnionego startu, dzięki której możemy zaprogramować urządzenie, aby rozpoczęło pracę o wygodnej dla nas porze, np. kiedy jesteśmy w pracy. Funkcja ta przyda się szczególnie osobom, które mają możliwość korzystania z nocnej taryfy za prąd – dzięki temu zmywarka będzie mogła rozpocząć pracę nawet w środku nocy, kiedy opłaty są najniższe. W zależności od modelu zmywarki, możemy opóźnić czas zmywania od 1 do 24 godzin. Funkcja opóźnionego startu staje się już powoli standardem we wszystkich modelach zmywarek, występuje np. w zmywarce Bosch SMS 25AI02E.

Czujnik załadunku

Przydatną funkcją, która pozwala na dodatkową oszczędność wody i energii elektrycznej jest sensor załadunku. Specjalne czujniki umieszczone wewnątrz zmywarki są w stanie zbadać wielkość załadunku i stopień zabrudzenia naczyń, a następnie dobrać do nich odpowiednie parametry pracy. Dzięki temu, zmywarka zawsze dobierze potrzebną ilość wody, nawet w przypadku częściowego załadowania urządzenia. W ten sposób, sensory pozwalają ograniczyć zużycie wody i prądu, a przy tym skrócić cykl zmywania.

Zmywarka Amica DFM604SMG Zmywarka Amica DFM604SMG
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 60.4
Wysokość (cm) 84.5
Wysokość bez blatu (cm) 81.5
Waga (kg) 41.5
Klasa efektywności energetycznej A++
sprawdź cenę
Zmywarka Bosch SMS 25AI02E Zmywarka Bosch SMS 25AI02E
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 84.5
Waga (kg) 46
Klasa efektywności energetycznej A++
sprawdź cenę
Zmywarka Kernau KFDW 6751 X Zmywarka Kernau KFDW 6751 X
Szerokość (cm) 60
Klasa efektywności energetycznej A++
Pojemność znamionowa (kpl.) 15
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 270
Roczne zużycie wody (litr/rok) 2520
Klasa efektywności suszenia A
sprawdź cenę

Asystent dozowania

Jako główny środek do zmywania naczyń w zmywarce najczęściej wybieramy tabletki, które umieszcza się w specjalnym pojemniku. Niekiedy zdarza się, że po zakończonym cyklu zmywania tabletka nie rozpuściła się w całości, a jej resztki osiadły na mytych naczyniach. Dzięki asystentowi dozowania unikniemy takich problemów, ponieważ jego zadaniem jest kontrolowanie procesu rozpuszczania tabletki. Prawidłowo wymieszany detergent z wodą działa na naczynia z większą siłą, co gwarantuje perfekcyjnie wymyte i lśniące naczynia.

Program parowy

Czyszczenie za pomocą pary należy do najskuteczniejszych metod mycia różnych powierzchni, np. okien, szklanych blatów czy kabin prysznicowych. Doskonale sprawdza się również do mycia naczyń, dlatego w niektórych modelach zmywarek możemy znaleźć niezwykle użyteczny program parowy. Para wodna bardzo dobrze radzi sobie z zaschniętymi i przypalonymi resztkami żywności oraz skutecznie eliminuje bakterie i drobnoustroje niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *