Płyta indukcyjna Amica – sprawdź, dlaczego warto ją mieć!

0
płyta indukcyjna Amica

Płyty indukcyjne już dawno przestały być kosztowną inwestycją, na którą stać było tylko nielicznych. Obecnie dostępne na rynku modele cechują się atrakcyjnym designem, a zastosowane w nich technologie sprawiają, że gotowanie jest wyjątkowo szybkie i intuicyjne. Takie płyty ma w swojej ofercie polska marka Amica. Oto 6 powodów, dla których warto kupić jedną z nich.

1. Oszczędność energii elektrycznej

Płyty indukcyjne są uważane za najbardziej ekonomiczne. Wszystko dlatego, że grzeją jedynie tam, gdzie mają styczność z powierzchnią ferromagnetyczną. Z tego też powodu wymagają używania garnków ze specjalnym dnem.

2. Optymalny dobór mocy

Ustawienie odpowiedniej wielkości płomienia w płycie gazowej może przysparzać kłopotów, szczególnie osobom, które nie poświęcają zbyt wiele czasu na gotowanie. Płyty indukcyjne Amica posiadają nowoczesne slidery, dzięki którym wybór poziomu mocy jest niezwykle łatwy. Nie musisz przytrzymywać dotykowych przycisków albo wciskać ich kilkakrotnie, wystarczy, że przesuniesz palcem po panelu.

3. Błyskawiczne gotowanie

Znasz funkcję szybkiego nagrzewania w piekarnikach Amica? Płyty indukcyjne tego producenta oferują podobną opcję – PowerBooster. Dzięki temu, że zwiększa ona moc grzania, pozwala doprowadzić wodę do wrzenia w zaledwie 3 minuty. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zawsze brakuje czasu na gotowanie. Z taką płytą w ekspresowym tempie ugotujesz obiad dla całej rodziny, a zaoszczędzony czas wykorzystasz na przyjemniejsze czynności.

płyta indukcyjna Amica

4. Intuicyjna obsługa

Kładziesz garnek na polu, a płyta włącza się automatycznie. Korzystasz z dużej patelni, a urządzenie łączy dwa pola w jedno, by zapewnić jak najlepszą wydajność. Takie jest właśnie intuicyjne gotowanie, które zapewni Ci płyta indukcyjna Amica. Większość modeli posiada funkcję AutoBridge, dzięki której wielkość pola grzejnego już nigdy nie będzie Cię ograniczać. Ta praktyczna opcja połączy dwa pola, tworząc jedną, dużą strefę grzania. Poza tym niektóre modele, jak np. płyta indukcyjna Amica PIT 6541 NSU(Aktualnie Brak, polecamy model) oferują funkcję Hob&Go. Wystarczy więc, że postawisz na niej garnek, a ona automatycznie włączy odpowiednie pole grzejne. Nie musisz już uruchamiać płyty, wystarczy jedynie, że ustawisz moc grzania.

5. Pełne bezpieczeństwo

Płyta indukcyjna Amica jest o wiele bezpieczniejsza niż płyta gazowa czy ceramiczna. Przy tej pierwszej zawsze obawiamy się ulatniania gazu, a ceramiczna bardzo długo stygnie, przez co łatwo można się poparzyć. Natomiast płyty indukcyjne nagrzewają dno naczynia, dlatego ciepłe pozostaje jedynie pole, na którym był ustawiony garnek, a nie cała ich powierzchnia. Co więcej, wszystkie modele posiadają wskaźnik ciepła resztkowego, który informuje o stopniu rozgrzania pola. Dzięki temu od razu widzimy, czy możemy bezpiecznie dotknąć powierzchnię płyty po zakończonym gotowaniu. Piekarniki do zabudowy Amica mają tzw. chłodny front, a płyty indukcyjne wskaźnik ciepła resztkowego. W obu przypadkach ryzyko poparzenia się jest naprawdę znikome.

6. Przyjemne czyszczenie

Amica AGD to produkty, które są nie tylko funkcjonalne i estetycznie wykonane. Producent przykłada również uwagę do łatwości ich użytkowania, a także czyszczenia. Płyty indukcyjne, podobnie jak piekarniki Amica, nie przysporzą Ci problemów w czyszczeniu. Ich gładkie szkło pozbawione jest wystających przycisków i szczelin, w których mogłyby osadzać się zabrudzenia. Płytę wystarczy więc umyć wilgotną, miękką ściereczką, a będzie wyglądać jak w dniu zakupu. Warto wspomnieć, że niektóre płyty indukcyjne Amica można zabudować na równo z blatem, np. model PIT 6541 NSU. Taki montaż wpływa nie tylko na wygląd kuchni, ale również znacznie ułatwia utrzymanie w czystości urządzenia.

płyta indukcyjna Amica Płyta indukcyjna Amica PIH6542PHTSUN 3.0

Wykonanie: Ceramika
Ilość pól grzejnych: 4
Ilość poziomów mocy: 14
Technologie: Power Booster, AutoBridge, HobControl Pro
sprawdź cenę
płyta indukcyjna Amica Płyta indukcyjna Amica PIDH6141PHTSUN 3.0

Wykonanie: Ceramika
Ilość pól grzejnych: 4
Ilość poziomów mocy: 14
Technologie: Power Booster, AutoBridge, Hob&Go, CookAdapt, HobControl Pro
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *