kuchnia wolnostojąca

Aranżując swoją kuchnię, nie możemy zapominać o wyborze dużych i małych sprzętów AGD. Możemy wybierać spośród urządzeń wolnostojących, jak i tych przeznaczonych do zabudowy. Sprawdźmy zatem, w jakim wnętrzu najlepiej sprawdzi się kuchnia wolnostojąca i kto najbardziej doceni jej zalety.

Kuchnia wolnostojąca dla tradycjonalistów

Obecnie największą popularnością na rynku cieszą się innowacyjne płyty indukcyjne i nowoczesne piekarniki elektryczne. Oferują one mnóstwo dodatkowych funkcji, które, choć znacznie ułatwiają przyrządzanie posiłków, czasem okazują się zbędne. Tradycjonaliści przyzwyczajeni do prostych, lecz praktycznych rozwiązań z pewnością docenią łatwą obsługę i nieskomplikowaną konstrukcję, którą reprezentują sobą kuchnie wolnostojące. Takich osób nie interesują nowoczesne płyty i piekarniki, gdyż kuchnia wolnostojąca kojarzy im się przede wszystkim z bezpieczeństwem i długim okresem użytkowania.

Dla osób z ograniczonym budżetem

Kuchnia wolnostojąca będzie również dobrym wyborem dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Dostępne na rynku modele można kupić w zakresie od 1000 zł do 1500 zł, a nawet taniej. Jednak wydając nieco więcej niż 1000 zł, otrzymamy dobrej jakości urządzenie, które oferuje wiele dodatkowych udogodnień. Dobrym przykładem jest kuchnia gazowo-elektryczna Amica 511GES3.33ZpTaFPA(Xx), która plasuje się w klasie energetycznej A. Producent wyposażył ją m.in.: w stabilne ruszty żeliwne, chłodny front czy funkcję czyszczenia parowego, co zwiększa komfort użytkowania.

kuchnia wolnostojąca

Dla osób starszych

Ze względu na to, że współczesne kuchnie wolnostojące przypominają te, na których dawniej się przyrządzało posiłki, dobrze sprawdzą się w przypadku starszych osób. Nasze babcie z pewnością będą wolały gotować na tradycyjnym gazie niż na innowacyjnej płycie indukcyjnej. Wydaje się więc, że najlepszym wyborem dla nich będzie kuchnia gazowo-elektryczna, np. praktyczny model Amica 511GES3.33ZpTaFPA(Xx). Dzięki temu, że drzwi piekarnika nie nagrzewają się do wysokiej temperatury, kuchenka jest bezpieczna w użytkowaniu. Co więcej, kuchnia wolnostojąca jest łatwiejsza w obsłudze niż sprzęty AGD do zabudowy. Osoby starsze, które zazwyczaj nie przepadają za nowoczesnymi technologiami, z pewnością docenią możliwość łatwego ustawienia temperatury w piekarniku czy wyregulowania płomienia za pomocą pokrętła.

Do kuchni w stylu retro i rustykalnym

Kuchnia urządzona w stylu rustykalnym kojarzy się z prostotą, naturą i domowym ciepłem. Królują w niej ciepłe i ziemiste kolory, naturalne materiały w postaci drewna, kamienia czy ceramiki, a także meble o prostej konstrukcji dodatkowo ozdobione rzeźbieniami. Do takiego wnętrza doskonale nadaje się kuchnia wolnostojąca, która świetnie wkomponuje się w ciąg klasycznych mebli. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy postawić na kuchenkę o standardowej stylistyce albo wybrać kuchenkę stylizowaną na dawne urządzenia. Oba rodzaje kuchni ma w swoim asortymencie marka Amica (ich ofertę można sprawdzić tutaj). Występują one w kilku wersjach kolorystycznych – w bieli, czerni lub w kolorze inox. Natomiast kuchnie Amica stylizowane na stare mają dekoracyjne pokrętła i uchwyty.

Kuchnia rustykalna kojarzy się z prostotą i przytulnością wiejskiej chaty. Sprzęty AGD do zabudowy nie wpisują się w koncepcję takiej stylistyki, gdyż kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnością i minimalizmem. Właśnie dlatego kuchnia wolnostojąca będzie najlepszym wyborem dla takiej aranżacji.

kuchnia wolnostojąca Kuchania gazowo-elektryczna Amica 6117GED3.33PaHZpTaDA(W)

Szerokość (mm): 600
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Ilość palników: 4
Rodzaj rusztu: Żeliwne
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 77
Ilość funkcji: 11
Sterowanie: Elektromechaniczne
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD, a w szczególności urządzeń do gotowania. Jego fascynacja kuchenkami, piekarnikami i płytami grzewczymi to efekt wieloletnich badań i praktycznych doświadczeń. Nie tylko pisze o kulinarnych gadżetach - on sam jest zapalonym kucharzem, a jego specjalnością jest kuchnia azjatycka. W wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji - piłce nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *