Jakie funkcje posiada intuicyjna płyta indukcyjna?

0
intuicyjna płyta indukcyjna

Płyty indukcyjne coraz częściej goszczą w polskich domach. Pozwalają przygotowywać posiłki szybko, wygodnie i stosunkowo tanio, dlatego doskonale wpisują się w obecne realia. Producenci dokładają wszelkich starań, aby ich obsługa była wyjątkowo łatwa i komfortowa. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czym charakteryzuje się intuicyjna płyta indukcyjna.

Sama wykrywa garnek

Każda funkcja, dzięki której przyrządzanie posiłków stanie się szybsze i bardziej komfortowe, jest w kuchni mile widziana. Intuicyjna płyta indukcyjna potrafi sama wykryć położenie garnka i aktywować odpowiednie pole grzewcze. Jak to możliwe? Wszystko dzięki funkcji Hob&Go. Wystarczy, że włączymy płytę przed rozpoczęciem gotowania, a następnie postawimy naczynie na jednym z pól. Dzięki temu, że uruchomi się ono automatycznie, jedyne co będziemy musieli zrobić, to ustawić odpowiednią moc. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla zabieganych osób.

Zwiększa moc grzania

Niezwykle przydatną funkcją, którą posiada coraz więcej płyt indukcyjnych, jak choćby model MPI 6540 TU marki Amica, jest PowerBooster. Po jej uruchomieniu, pole grzejne zwiększa swoją moc nawet o kilkadziesiąt procent, co znacznie przyspiesza proces gotowania. Wystarczą zaledwie 4 minuty, by pole osiągnęło temperaturę 100°C. Ta funkcja doskonale nadaje się do szybkiego zagotowania wody na ryż czy makaron, a także do podgrzewania potraw. Pomimo dużej mocy, dno garnka jest ogrzewane równomiernie, dzięki czemu potrawa się nie przypala, a jednocześnie zachowuje swoje cenne wartości odżywcze.

intuicyjna płyta indukcyjna

Łączy pola grzewcze

Intuicyjna płyta indukcyjna umożliwi nam gotowanie nawet w niestandardowych naczyniach. Dzięki funkcji AutoBridge, wykryje podstawę garnka i dopasuje do niej wielkość pola grzewczego. Jeśli będziemy chcieli przygotować rybę w podłużnym garnku, płyta połączy dwa sąsiadujące ze sobą pola magnetyczne, tworząc w ten sposób dużą powierzchnię grzania. Pozwoli to na bardziej komfortowe przyrządzanie posiłków, a dodatkowo zyskamy pewność, że nasza potrawa jest dobrze ugotowana z każdej strony.

Pozwala na szybką reakcję

Jeśli choć na chwilę stracimy z oczu naszą potrawę i zajmiemy się czymś innym, bardzo łatwo możemy doprowadzić do jej wykipienia bądź przypalenia. W kuchni bardzo ważna jest więc stała kontrola. Właśnie dlatego, marka Amica wyposażyła swoje płyty indukcyjne w panel sterowania EasySelect, dzięki któremu będziemy mogli sprawować kontrolę nad gotującymi się potrawami. W modelu Amica PI 6541S4UD każde pole grzejne posiada osobne sterowanie, co umożliwia błyskawiczną zmianę ustawień.

Sprawdza kompatybilność garnków

Gotowanie na indukcji wymaga użycia naczyń ze specjalnym dnem ferromagnetycznym. Skąd jednak mamy wiedzieć, czy dany garnek zadziała poprawnie? Intuicyjna płyta indukcyjna, jak np. model Amica PIT 6541 NSU(Aktualnie Brak, polecamy model), w mgnieniu oka przetestuje za nas kompatybilność naczyń, a wszystko dzięki funkcji CheckPot. Wystarczy, że postawimy garnek na polu grzewczym, a urządzenie od razu przystąpi do działania. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się wartość 60 lub więcej, naczynie możemy spokojnie wykorzystywać na indukcji. Natomiast niższa wartość będzie oznaczać, że garnek zupełnie nie współpracuje z płytą indukcyjną.

Ofertę płyt indukcyjnych marki Amica możesz sprawdzić w sklepie MaxElektro.pl.

intuicyjna płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Amica MPI 6540 TU

Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7400
Technologie: Funkcja Booster, Wskaźnik ciepła resztkowego, System Pro Baby
intuicyjna płyta indukcyjna
intuicyjna płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Amica PI 6541S4UD

Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7400
Technologie: Funkcja Booster, Wskaźnik ciepła resztkowego, Funkcja Bridge
intuicyjna płyta indukcyjna
intuicyjna płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Amica PIT 6541 NSU

Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7400
Technologie: Funkcja Booster, Funkcja Bridge, CheckPot, Hob&Go
intuicyjna płyta indukcyjna
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *